Kommune- og fylkesendringar
- Ny kommunekode i 2024: Indre Østfold gjekk frå kode 3014 til 3118. Området er det same, så vi hentar eldre tal på den gamle koden.
- Delt i 2026: Indre Østfold og Nordre Follo og Vestby var same kommune fram til 2026. Tal frå før 2026 gjeld den gamle Indre Østfold-kommunen, og er difor haldne utanfor historikken.
- Fylkesendring i 2024: kommunen gjekk frå Viken til Østfold. Fylkessnitt i appen er rekna ut frå dagens kommunar i fylket, slik at dei er samanliknbare bakover i tid.
Endringsåra er markerte med ei loddrett, stipla linje i historikkgrafane, slik at bruddet er synleg der tala står.
Tal for denne kommunen er samanliknbare frå 2026 og framover. Eldre tal frå SSB gjeld eit anna område, og blir difor ikkje blanda inn.
Kommunen og økonomien
Rekneskap, inntekter, utgifter, gjeld og investeringar for kommunekonsernet
Styringsparti
Senterpartiet
Arbeiderpartiet
Sosialistisk Venstreparti
FremskrittspartietOrdførar
Svend Saxe Frøshaug (Sp)
Kommunenummer
Kjelde: Wikipedia
Driftsinntekter etter hovudgruppe, kommunekonsern (1000 kr)
Fordeling 2025
Sum driftsinntekter: 4 978 855 tusen kr
| Inntektskjelde | Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke |
|---|---|---|---|---|
| Rammetilskot | 39,7 % | 36,2 % | 29,9 % | +3,5 |
| Inntekts- og formuesskatt | 32,4 % | 29,9 % | 36,0 % | +2,5 |
| Overføringar og tilskot frå andre | 12,1 % | 12,6 % | 12,3 % | −0,5 |
| Sals- og leigeinntekter | 8,2 % | 11,6 % | 12,0 % | −3,3 |
| Brukarbetalingar | 2,9 % | 2,2 % | 2,5 % | +0,7 |
| Andre overføringar frå staten | 2,9 % | 3,7 % | 4,3 % | −0,9 |
| Eigedomsskatt | 1,1 % | 3,6 % | 2,7 % | −2,4 |
| Andre skatteinntekter | 0,7 % | 0,2 % | 0,4 % | +0,5 |
Fylke = gjennomsnittleg andel for 12 kommunar i fylket. Landet = alle kommunar samla (SSB-aggregat).
Utvikling over tid
- Rammetilskot
- Inntekts- og formuesskatt
- Overføringar og tilskot frå andre
- Sals- og leigeinntekter
- Brukarbetalingar
- Andre overføringar frå staten
- Eigedomsskatt
- Andre skatteinntekter
Kommunen mot fylkessnittet og landet 2025 (andel av driftsinntekter, %)
- Kommune
- Landet
- Snitt Østfold
Kjelde: SSB 13551
Hovudgrupper (tenesteområde) frå KOSTRA, kommunekonsern (1000 kr)
Fordeling 2025
Sum netto driftsutgifter: 3 931 349 tusen kr
| Tenesteområde | Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke |
|---|---|---|---|---|
| Helse og omsorg | 36,3 % | 36,9 % | 34,9 % | −0,6 |
| Grunnskule | 21,7 % | 19,8 % | 19,9 % | +2,0 |
| Barnehage | 12,3 % | 11,4 % | 12,9 % | +0,9 |
| Eigedomsforvaltning | 6,7 % | 7,0 % | 8,0 % | −0,3 |
| Sosialsektoren | 6,1 % | 5,4 % | 6,0 % | +0,7 |
| Barnevern | 5,6 % | 4,4 % | 3,4 % | +1,2 |
| Administrasjon | 3,9 % | 6,7 % | 5,7 % | −2,8 |
| Kultur | 2,7 % | 2,5 % | 3,6 % | +0,2 |
| Samferdsel | 1,2 % | 0,9 % | 1,4 % | +0,3 |
| Brann- og ulykkesvern | 1,1 % | 1,2 % | 1,2 % | −0,1 |
| Plan, byggesak og miljø | 1,0 % | 1,3 % | 1,3 % | −0,4 |
| Kyrkje | 0,8 % | 0,9 % | 0,8 % | −0,1 |
| Politisk styring | 0,5 % | 0,9 % | 0,6 % | −0,4 |
Fylke = gjennomsnittleg andel for 12 kommunar i fylket. Landet = alle kommunar samla (SSB-aggregat).
Utvikling over tid
- Helse og omsorg
- Grunnskule
- Barnehage
- Eigedomsforvaltning
- Sosialsektoren
- Barnevern
- Administrasjon
- Kultur
- Samferdsel
- Brann- og ulykkesvern
- Plan, byggesak og miljø
- Kyrkje
- Politisk styring
- Næringsforvaltning
- Kommunale bustader
- Vatn, avløp, renovasjon (VAR)
- Fellesutgifter
Kommunen mot fylkessnittet og landet 2025 (andel, %)
- Kommune
- Landet
- Snitt Østfold
| Hovudgruppe | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Andel 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eigedomsforvaltning | 225 848 | 210 681 | 235 169 | 255 798 | 272 101 | 281 097 | 6,7 % |
| Vatn, avløp, renovasjon (VAR) | −46 326 | −12 088 | −15 029 | −53 016 | −86 892 | −54 573 | — |
| Grunnskule | 623 269 | 685 285 | 728 612 | 824 703 | 861 650 | 904 452 | 21,7 % |
| Helse og omsorg | 999 896 | 209 968 | 1 335 269 | 1 464 240 | 1 440 810 | 1 512 342 | 36,3 % |
| Samferdsel | 40 758 | 45 084 | 46 463 | 51 604 | 53 232 | 50 626 | 1,2 % |
| Barnehage | 365 072 | 400 093 | 416 307 | 460 962 | 464 900 | 512 280 | 12,3 % |
| Kultur | 92 794 | 93 823 | 105 095 | 100 156 | 105 239 | 112 430 | 2,7 % |
| Kommunale bustader | −372 | −4 381 | −4 009 | −17 157 | −5 810 | −9 875 | — |
| Næringsforvaltning | 6 655 | 36 008 | 12 303 | −8 728 | 1 410 | −7 992 | — |
| Administrasjon | 142 479 | 163 183 | 141 309 | 159 949 | 160 957 | 163 045 | 3,9 % |
| Plan, byggesak og miljø | 33 325 | 38 017 | 43 764 | 50 427 | 41 613 | 40 712 | 1,0 % |
| Sosialsektoren | 131 921 | 143 607 | 163 583 | 211 512 | 237 030 | 253 951 | 6,1 % |
| Brann- og ulykkesvern | 31 168 | 36 307 | 39 439 | 44 987 | 41 307 | 47 172 | 1,1 % |
| Kyrkje | 33 220 | 28 952 | 34 557 | 31 202 | 31 594 | 33 121 | 0,8 % |
| Barnevern | 137 148 | 153 124 | 191 054 | 193 839 | 217 171 | 235 240 | 5,6 % |
| Fellesutgifter | −12 559 | −150 400 | −124 787 | −257 163 | −119 991 | −162 311 | — |
| Politisk styring | 15 273 | 14 147 | 16 693 | 19 252 | 15 290 | 19 632 | 0,5 % |
| Sum netto driftsutgifter | 2 819 569 | 2 091 410 | 3 365 792 | 3 532 567 | 3 731 611 | 3 931 349 | 100 % |
Negative tal tyder at området har høgare inntekter (f.eks. gebyr) enn utgifter. Andel blir rekna ut av summen av område med netto utgift.
Kjelde: SSB 12362
Hovudgrupper (tenesteområde) frå KOSTRA, kommunekonsern (1000 kr)
Fordeling 2025
Sum investeringsutgifter: 1 325 468 tusen kr
| Tenesteområde | Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke |
|---|---|---|---|---|
| Eigedomsforvaltning | 27,8 % | 14,8 % | 25,4 % | +13,0 |
| Vatn, avløp, renovasjon (VAR) | 19,9 % | 35,2 % | 23,2 % | −15,3 |
| Helse og omsorg | 17,0 % | 5,6 % | 6,7 % | +11,4 |
| Grunnskule | 15,9 % | 9,7 % | 11,9 % | +6,2 |
| Næringsforvaltning | 7,7 % | 3,1 % | 1,5 % | +4,6 |
| Kultur | 3,4 % | 1,3 % | 6,1 % | +2,0 |
| Samferdsel | 2,3 % | 3,8 % | 8,1 % | −1,5 |
| Kommunale bustader | 2,2 % | 13,2 % | 7,5 % | −11,1 |
| Administrasjon | 2,0 % | 3,9 % | 2,3 % | −1,9 |
| Plan, byggesak og miljø | 0,8 % | 1,8 % | 1,9 % | −1,0 |
| Barnehage | 0,5 % | 0,3 % | 2,7 % | +0,2 |
| Kyrkje | 0,4 % | 0,6 % | 0,9 % | −0,3 |
| Fellesutgifter | 0,2 % | 3,5 % | 0,2 % | −3,4 |
| Sosialsektoren | 0,1 % | 0,6 % | 0,2 % | −0,6 |
| Barnevern | 0,0 % | 0,1 % | 0,1 % | −0,1 |
Fylke = gjennomsnittleg andel for 12 kommunar i fylket. Landet = alle kommunar samla (SSB-aggregat).
Utvikling over tid
- Eigedomsforvaltning
- Vatn, avløp, renovasjon (VAR)
- Helse og omsorg
- Grunnskule
- Næringsforvaltning
- Kultur
- Samferdsel
- Kommunale bustader
- Administrasjon
- Plan, byggesak og miljø
- Barnehage
- Kyrkje
- Fellesutgifter
- Sosialsektoren
- Barnevern
- Politisk styring
- Brann- og ulykkesvern
Kommunen mot fylkessnittet og landet 2025 (andel, %)
- Kommune
- Landet
- Snitt Østfold
| Hovudgruppe | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Andel 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eigedomsforvaltning | 129 824 | 79 323 | 127 117 | 152 233 | 301 308 | 368 484 | 27,8 % |
| Vatn, avløp, renovasjon (VAR) | 93 921 | 153 247 | 154 743 | 256 789 | 360 896 | 263 770 | 19,9 % |
| Grunnskule | 58 480 | 38 825 | 73 250 | 98 476 | 173 782 | 211 063 | 15,9 % |
| Helse og omsorg | 34 461 | 32 240 | 62 342 | 40 259 | 34 738 | 224 689 | 17,0 % |
| Samferdsel | 23 899 | 22 419 | 27 362 | 63 223 | 29 291 | 30 190 | 2,3 % |
| Barnehage | 5 449 | 4 485 | 9 231 | 23 594 | 93 473 | 7 289 | 0,5 % |
| Kultur | 43 414 | 19 819 | 15 039 | 14 670 | 18 985 | 44 783 | 3,4 % |
| Kommunale bustader | 78 953 | 20 384 | 50 162 | 93 604 | 18 608 | 28 502 | 2,2 % |
| Næringsforvaltning | 4 380 | 3 290 | 2 809 | 408 | 1 008 | 102 164 | 7,7 % |
| Administrasjon | 11 412 | 19 508 | 5 332 | 7 525 | 11 471 | 26 172 | 2,0 % |
| Plan, byggesak og miljø | 10 321 | 5 508 | 8 498 | 2 422 | 2 735 | 10 601 | 0,8 % |
| Sosialsektoren | 24 820 | 5 126 | 7 211 | 1 809 | 1 059 | 954 | 0,1 % |
| Brann- og ulykkesvern | 2 874 | 227 | 12 492 | 454 | 1 292 | −12 | — |
| Kyrkje | 7 500 | 10 035 | 5 500 | 7 500 | 3 750 | 4 750 | 0,4 % |
| Barnevern | 1 603 | 294 | 1 586 | 541 | 128 | 3 | 0,0 % |
| Fellesutgifter | 142 | 0 | 8 207 | 6 685 | 9 669 | 2 066 | 0,2 % |
| Politisk styring | 211 | 946 | 0 | 194 | 0 | 0 | — |
| Sum investeringsutgifter | 531 664 | 415 676 | 570 881 | 770 386 | 1 062 193 | 1 325 468 | 100 % |
Kjelde: SSB 12362
Arbeidskapitalen viser kommunens likviditet: kor mykje som er igjen av bankinnskot, plasseringar og fordringar når kortsiktig gjeld er betalt.
Arbeidskapital 2025
1 090 mill. kr
1 089 538 tusen kr
I prosent av driftsinntektene
21,9 %
23,2 % i 2020
Fylke: 17,1 % · Landet: 25,4 %
Likviditetsgrad 2025
2,57
omløpsmidlar delt på kortsiktig gjeld
Fylke: 2,21 · Landet: 2,82
Endring 2020–2025
+232 mill. kr
+27 %
Utan premieavvik 2025
562 mill. kr
11,3 % av driftsinntektene
Fylke: 7,5 % · Landet: 17,3 %
Omløpsmidlar / kortsiktig gjeld 2025
1 785 mill. kr
minus 695 mill. kr
- Omløpsmidlar
- Kortsiktig gjeld
- Arbeidskapital
- Utan premieavvik
Arbeidskapital i prosent av driftsinntektene – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
Likviditetsgrad (omløpsmidlar / kortsiktig gjeld) – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
Reell arbeidskapital (utan premieavvik) i prosent av driftsinntektene – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine verdiar (12 kommunar i fylket, 357 i landet). Likviditetsgrad over 1 tyder at omløpsmidlane dekkjer den kortsiktige gjelda.
Kjelde: SSB 13545 – balanserekneskap, kommunekasse (1000 kr). B. Omløpsmidlar (inkl. premieavvik) minus E. Kortsiktig gjeld. Premieavviket (KG61) er utsett pensjonskostnad som ligg i omløpsmidlane, men som må førast som kostnad seinare år – difor viser vi også arbeidskapitalen med premieavviket trekt frå.
Premieavviket er skilnaden mellom innbetalt pensjonspremie og rekneskapsført pensjonskostnad. Det ligg i omløpsmidlane og løftar arbeidskapitalen, men må førast som kostnad seinare år. Her er det målt i prosent av arbeidskapitalen, så du ser kor stor del av handlingsrommet som eigentleg er utsett pensjonskostnad. Lågt premieavvik er betre.
Premieavvik 2025
527 mill. kr
av ein arbeidskapital på 1 090 mill. kr
Andel av arbeidskapitalen
48,4 %
2020: 21,7 %
Fylke og land 2025
77,5 %
Landet: 61,0 %
Mot landssnittet
−12,6 pp
+26,7 pp sidan 2020
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
Snittene er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar av eigen arbeidskapital (12 kommunar i fylket, 346 i landet i 2025).
Kjelde: SSB 13545 – balanserekneskap, kommunekasse (1000 kr), post B.3.4 Premieavvik.
Disposisjonsfondet er kommunens frie sparepengar – buffer mot svikt i inntekter eller uføresette utgifter. Eit fond på under 5 % av driftsinntektene blir ofte rekna som lågt.
Andel av driftsinntektene 2025
11,0 %
2020: 10,1 %
Disposisjonsfond 2025
549 mill. kr
549 498 tusen kr
Fylke og land 2025
8,0 %
Landet: 12,0 %
Endring 2020–2025
+0,9 pp
prosentpoeng
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar (12 kommunar i fylket, 357 i landet i 2025). Færre kommunar i tidlege år skuldast kommune- og fylkessamanslåingar.
Kjelde: SSB 13545 – C.1.1 Disposisjonsfond, kommunekasse, målt mot brutto driftsinntekter.
Disposisjonsfondet er fritt, mens bundne driftsfond og investeringsfond er øyremerkte midlar som berre kan brukast til bestemte føremål.
Sum fond 2025
776 mill. kr
775 782 tusen kr
Andel av driftsinntektene
15,6 %
2020: 17,6 %
Fylke og land 2025
14,2 %
Landet: 20,6 %
Del disposisjonsfond 2025
71 %
av alle fonda er frie midlar
- Disposisjonsfond
- Bundne driftsfond
- Ubunde investeringsfond
- Bundne investeringsfond
Sum fond i prosent av driftsinntektene – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
| Fond 2025 | 1000 kr | Andel av fonda |
|---|---|---|
| Disposisjonsfond | 549 498 | 70,8 % |
| Bundne driftsfond | 130 117 | 16,8 % |
| Ubunde investeringsfond | 66 205 | 8,5 % |
| Bundne investeringsfond | 29 962 | 3,9 % |
| Sum fond | 775 782 | 100 % |
Kjelde: SSB 13545 – balanserekneskap, kommunekasse (1000 kr): C.1.1 Disposisjonsfond, C.1.2 Bundne driftsfond, C.2.1 Ubunde investeringsfond og C.2.2 Bundne investeringsfond. Snittene er uvekta gjennomsnitt av kommunane (357 i landet).
År der fonda eller arbeidskapitalen fall kraftig i Indre Østfold, 2020–2025.
2024 · Markert fallFonda fall 6,1 % frå 2023 til 2024
Frå 784 mill. kr til 736 mill. kr – ein nedgang på 2,0 prosentpoeng av driftsinntektene (18,1 % → 16,1 %).
Fall i fonda tyder oftast at kommunen har brukt oppsparte midlar til å dekkje underskot i drifta eller eigenkapital i investeringar.
2023 · Markert fallArbeidskapitalen fall 10,8 % frå 2022 til 2023
Frå 1 014 mill. kr til 905 mill. kr – ein nedgang på 3,5 prosentpoeng av driftsinntektene (24,4 % → 20,9 %).
Fall i arbeidskapitalen tyder at omløpsmidlane minkar eller at den kortsiktige gjelda veks, og gir mindre handlingsrom på kort sikt.
Eit år blir markert når verdien fell meir enn 25 % frå året før, eller med meir enn 2 prosentpoeng av driftsinntektene. Tala er henta frå KOSTRA-balansen (SSB 13545) og brutto driftsinntekter.
Kor Indre Østfold rangerer blant fylkets kommunar på likviditetsgrad, arbeidskapital, gjeldsgrad og premieavvik.
Likviditetsgrad
Omløpsmidlar delt på kortsiktig gjeld. Høgare er betre.
4. av 12
i fylket i 2025 · 2,57
Fylkessnitt: 2,21
Landssnitt: 2,82
Nr. 182 av 357 i landet
Arbeidskapital i % av driftsinntektene
Omløpsmidlar minus kortsiktig gjeld, målt mot driftsinntektene. Høgare er betre.
4. av 12
i fylket i 2025 · 21,9 %
Fylkessnitt: 17,1 %
Landssnitt: 25,4 %
Nr. 179 av 357 i landet
Total gjeld i % av driftsinntektene
Langsiktig gjeld (inkl. pensjonsforpliktingar) pluss kortsiktig gjeld, målt mot driftsinntektene. Lågare er betre.
7. av 12
i fylket i 2025 · 237,1 %
Fylkessnitt: 224,9 %
Landssnitt: 235,9 %
Nr. 183 av 357 i landet
Premieavvik i % av arbeidskapitalen
Pensjonskostnad som er skuva fram i tid og ligg i omløpsmidlane. Målt mot arbeidskapitalen viser det kor stor del av handlingsrommet som eigentleg er utsett pensjonskostnad. Lågare er betre.
5. av 12
i fylket i 2025 · 48,4 %
Fylkessnitt: 77,5 %
Landssnitt: 61 %
Nr. 234 av 346 i landet
Rangeringa gjeld siste publiserte rekneskapsår og samanliknar balansetala i kommunekassa mot brutto driftsinntekter. Snitta er uvekta gjennomsnitt.
| År | Inntekter | Utgifter | Investeringar | Lån | Gjeld | Premieavvik |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 3 694 655 | 3 537 128 | 417 657 | 7 285 420 | 467 789 | 186 407 |
| 2021 | 3 987 639 | 3 813 650 | 341 791 | 7 326 490 | 504 652 | 280 676 |
| 2022 | 4 153 871 | 4 098 032 | 445 289 | 7 962 071 | 545 539 | 280 187 |
| 2023 | 4 328 431 | 4 296 438 | 621 260 | 8 519 578 | 682 267 | 472 483 |
| 2024 | 4 572 333 | 4 574 200 | 762 124 | 9 631 049 | 689 557 | 522 823 |
| 2025 | 4 974 875 | 4 797 142 | 957 157 | 11 101 555 | 695 038 | 527 349 |
Helse og omsorg
Fastlegedekning, bemanning i omsorga og utviklinga i folketalet
Kor mange som står på ei fastlegeliste utan fast lege, kor lange listene er og kor mykje ledig kapasitet fastlegane har. Tal for 2025.
Utan fast lege
0 %
0 innbyggjarar · landet 2,1 %
Innbyggjarar per fastlege
1 088
Landet 946 · Østfold 994
Fastlegeavtalar
42
0 lister utan fast lege
Reservekapasitet (100 = fullt)
104
11 opne lister · 3,15 konsultasjonar per innbyggjar
Del av innbyggjarane utan fast lege
- Indre Østfold
- Landet
- Østfold
Innbyggjarar per fastlege
- Indre Østfold
- Landet
Innbyggjarar utan fast lege: nummer 118 av 351 kommunar i landet (høgast først). Verst: Nesna 56,6 % · best: Unjárga - Nesseby 0 %
Innbyggjarar per fastlege: nummer 27 av 351 kommunar i landet (høgast først). Verst: Grue 1 660 · best: Utsira 170
Reservekapasitet (100 = fullt): nummer 222 av 351 kommunar i landet (lågast først). Verst: Nesna 67 · best: Namsskogan 277
Kjelde: SSB tabell 12005 – fastlegelister og fastlegekonsultasjonar, 2020–2025.
Kor mange plassar og kor store einingar kommunen har, og kor mange brukarar det er per årsverk, målt mot dei som skal bruke tenestene – med fylkes- og landssnitt og plassering i fylket.
Bemanning: kor mange brukarar det er per årsverk
Dei tre tala folk kjenner frå kuttdebatten – barn per vaksen i barnehagen, elevar per lærar og brukarar per årsverk i eldreomsorga – med fylkes- og landssnitt og plassering i fylket.
Barn per årsverk i barnehage
Barn korrigert for alder per årsverk til grunnbemanning, alle barnehagar. Barn under tre år tel som to, slik bemanningsnorma gjer. Norma er maks 6,0.
5,7 barn
2025
Østfold: 5,8
Landet: 5,7
Nr. 9 av 12 i fylket (høgast: Råde 5,9 · lågast: Marker 5,0) – lågt tal tyder betre bemanning
Barn med plass
2 074
Årsverk til grunnbemanning
498,5
Årsverk i alt
563,9
Barnehagelærarar av grunnbemanninga
42,7 %
Bemanningsnorm
6,0 barn
Pedagognorm
43 %
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Elevar per lærarårsverk
Elevar i kommunale grunnskular delt på avtalte lærarårsverk. Den stipla linja viser elevar per årsverk når alle tilsette i grunnskulesektoren er med, og dei lyse linjene viser tala når lange fråvær er trekte frå – gapet er bemanninga som ikkje er på jobb.
9,6 elevar
2025
Østfold: 8,9
Landet: 8,8
Nr. 2 av 12 i fylket (høgast: Halden 9,7 · lågast: Hvaler 6,5) – lågt tal tyder betre bemanning
Elevar
5 226
Lærarårsverk
544,2
Lærarårsverk utan lange fråvær
480,8
Årsverk i sektoren
922,9
Av dei assistentårsverk
269,1
Elevar per årsverk i sektoren
5,7
- Kommunen
- Landet
- Per lærarårsverk utan lange fråvær
- Per årsverk i heile sektoren
- Per årsverk utan lange fråvær
- Østfold
Brukarar per årsverk i omsorgstenesta
Brukarar av omsorgstenester per årsverk i tenesta, rekna om frå SSB sitt nøkkeltal «årsverk per brukar». Høgt tal tyder fleire brukarar på kvart årsverk.
1,96 brukarar
2025
Østfold: 1,83
Landet: 1,72
Nr. 6 av 12 i fylket (høgast: Våler (Østfold) 4,00 · lågast: Halden 1,43) – lågt tal tyder betre bemanning
Årsverk per brukar
0,51
Brukarar av heimetenester
1 902
Brukarar av institusjonstenester
490
Årsverk i helse og omsorg
1 362,3
Med helsefagleg utdanning
74,7 %
Innbyggjarar 80+
2 380
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Bryt kommunen barnehagenorma?
Barnehagelova krev maks 6,0 barn per årsverk til grunnbemanning (bemanningsnorma) og minst 43 prosent barnehagelærarar i grunnbemanninga (pedagognorma). Tala gjeld alle barnehagane i kommunen, både kommunale og private.
Bemanningsnorma (maks 6,0 barn per årsverk): innanfor norma alle år frå 2019
Siste år: 5,7 barn per årsverk.
Pedagognorma (minst 43 % barnehagelærarar): brote i 2021 (40,8 %), 2022 (41,7 %), 2023 (39,6 %), 2024 (42,0 %), 2025 (42,7 %)
Siste år: 42,7 % barnehagelærarar av grunnbemanninga.
Bemanning over tid: 2020–2025
Kor mange årsverk kommunen har fått eller mista, og om brukartalet gjekk same veg. Grønt er fleire årsverk per brukar, raudt er færre.
| Sektor | Årsverk 2025 | Endring i årsverk | Endring i brukartal | Årsverk Østfold | Årsverk landet |
|---|---|---|---|---|---|
| Barnehage – årsverk til grunnbemanning | 498,5 | +9,3+1,9 % | −19−0,9 % | +1,3 % | −0,8 % |
| Grunnskule – lærarårsverk | 544,2 | +47,3+9,5 % | −35−0,7 % | +1,7 % | −1,7 % |
| Helse og omsorg – årsverk | 1 362,3 | +219,2+19,2 % | −398−14,3 % | +8,3 % | +11,8 % |
Barnehage: 9,3 fleire årsverk til grunnbemanning (+1,9 %) med færre barn med plass (−0,9 %). Grunnskule: 47,3 fleire lærarårsverk (+9,5 %) med færre elevar (−0,7 %). Helse og omsorg: 219,2 fleire årsverk (+19,2 %) med færre tenestemottakarar (−14,3 %). Årsverkstala for helse og omsorg er rekna frå KOSTRA sitt tal på årsverk per 10 000 innbyggjarar, så dei er eit nært anslag. Siste år med tal er 2025.
Kuttkalkulator
Kva skjer med barn per vaksen, elevar per lærar og brukarar per årsverk om kommunen tar vekk årsverk? Brukartalet er halde fast, slik eit budsjettkutt verkar på kort sikt.
Barnehage · 499 årsverk til grunnbemanning i dag
Kutt: 0 årsverk (0,0 %)
I dag
5,7
Etter kutt
5,7
Østfold
5,8
Norm
6,0
Dra i linja for å sjå kva eit kutt gjer med barn per årsverk.
Grunnskule · 544 lærarårsverk i dag
Kutt: 0 årsverk (0,0 %)
I dag
9,6
Etter kutt
9,6
Østfold
8,9
Landet
8,8
Dra i linja for å sjå kva eit kutt gjer med elevar per lærarårsverk.
Helse og omsorg · 1 362 årsverk i dag
Kutt: 0 årsverk (0,0 %)
I dag
1,96
Etter kutt
1,96
Østfold
1,83
Landet
1,72
Dra i linja for å sjå kva eit kutt gjer med brukarar per årsverk.
Kor mange brukar tenestene
Talet på barn, elevar og mottakarar av omsorgstenester i kommunen – nemnaren bak bemanningstala over. Ein person kan ta imot både heimetenester og institusjonstenester, så dei to omsorgsseriane kan overlappe.
- Barn i barnehage
- Brukarar av heimetenester
- Brukarar av institusjonstenester
- Elevar i kommunal skule
Kjelder: SSB 14522 (barn i barnehage), 11971 (elevar i kommunale grunnskular) og 11645 (brukarar av omsorgstenester per 31.12.).
Barnehagedekning
Del av barna 1–5 år som har barnehageplass, uavhengig av om barnehagen er kommunal eller privat.
91,5 %
2025
Østfold: 93,4
Landet: 94,5
Nr. 10 av 12 i fylket (høgast: Råde 102,3 · lågast: Aremark 90,2)
Barn med plass
2 074
1–2 år
87,1 %
3–5 år
94,3 %
Barn 1–5 år
2 320
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Barn per skule
Elevar i kommunale grunnskular delt på talet på skular. Mange elevar per skule tyder større skular og færre grendeskular.
227,2 elevar
2025
Østfold: 280,0
Landet: 247,9
Nr. 9 av 12 i fylket (høgast: Hvaler 374,0 · lågast: Aremark 123,0)
Elevar
5 226
Skular
23
Barn 6–15 år
5 460
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Sjukeheim og omsorgsbustad per 100 over 80 år
Disponible sjukeheimsplassar pluss bebuarar i bustader kommunen disponerer til pleie- og omsorgsformål, målt mot innbyggjarar 80 år og over.
34,7 plassar
2025
Østfold: 29,8
Landet: 29,7
Nr. 6 av 12 i fylket (høgast: Rakkestad 50,9 · lågast: Moss 21,7)
Sjukeheimsplassar
324
Omsorgsbustader
501
Innbyggjarar 80+
2 380
Berre sjukeheim per 100
13,6
Berre omsorgsbustad per 100
21,1
Av dei i bustad er 80+
28,7 %
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Kulturskuleplassar per 100 barn 6–18 år
Elevplassar i kommunens kulturskule målt mot talet på barn og unge 6–18 år. Éin elev kan ha fleire plassar.
8,8 plassar
2025
Østfold: 7,4
Landet: 14,7
Nr. 5 av 12 i fylket (høgast: Aremark 21,8 · lågast: Skiptvet 0,0)
Elevplassar
634
Elevar
518
Barn 6–18 år
7 222
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Barnehagen møter barna
Talet på barn 1–5 år i Indre Østfold veks frå 2 320 i 2025 til 2 439 i 2050 – ei endring på 5,1 %. Held kommunen dei 2 074 barnehageplassane ho har i dag, fell dekninga frå 89,4 til 85,0 plassar per 100 barn. For å halde dagens dekning trengst 2 180 plassar – 106 fleire enn i dag.
- Barn 1–5 år
- Plassar for same dekning
Den raude stipla linja er dagens tal på plassar. Framskrivinga er SSB sitt hovudalternativ (tabell 14288), og talet på barn med plass kjem frå SSB 14522. Dekninga her er barn med plass delt på innbyggjarar 1–5 år i kommunen, og kan avvike litt frå SSB sitt offisielle dekningstal fordi barn kan ha plass i ein annan kommune.
Skulane møter elevane
Talet på barn 6–15 år i Indre Østfold fell frå 5 460 i 2025 til 5 446 i 2050 – ei endring på −0,3 %. Med same del av barna i kommunal skule (95,7 %) blir det 5 212 elevar, ned 14 frå 5 226 i dag. Held kommunen dei 23 skulane ho har, fell snittet frå 227,2 til 226,6 elevar per skule. For å halde dagens skulestorleik trengst 22,9 skular – 0,1 færre enn i dag.
- Barn 6–15 år
- Elevar
- Elevar per skule
Den raude stipla linja er dagens snitt på 227,2 elevar per skule. Elevtalet er framskrive ved å halde dagens del av barna i kommunal skule konstant (resten går i private skular eller i ein annan kommune). Framskrivinga er SSB sitt hovudalternativ (tabell 14288), og skule- og elevtala kjem frå SSB 11971.
Eldrebølgja møter plassane
Talet på innbyggjarar 80 år og over i Indre Østfold veks frå 2 380 i 2025 til 5 563 i 2050 – ei endring på 133,7 %. Held kommunen dei 825 sjukeheimsplassane og omsorgsbustadene ho har i dag, fell dekninga frå 34,7 til 14,8 plassar per 100 over 80 år. For å halde dagens dekning trengst 1 930 plassar – 1 105 fleire enn i dag.
- Innbyggjarar 80+
- Plassar for same dekning
Den raude stipla linja er dagens tal på plassar og omsorgsbustader til saman. Framskrivinga er SSB sitt hovudalternativ (tabell 14288). Plassane er haldne konstante med vilje – poenget er å vise gapet som veks dersom kommunen ikkje byggjer ut.
Bemanningstala kjem frå KOSTRA 11981 (årsverk i grunnskulesektoren), 12209 (årsverk per brukar i omsorgstenesta) og 11645 (brukarar av omsorgstenester). «Utan lange fråvær» er avtalte årsverk minus sjukmeldingar og permisjonar over eitt år – differansen er stillingar kommunen har, men som ikkje er på jobb. Snitta for fylket og landet er rekna av summen av elevar og årsverk, så store kommunar veg mest. Kjelder: SSB 13502 , 11971 , 11875 , 14523 , 04469 . Skule- og elevtal gjeld kommunale grunnskular. Befolkningstala er per 1. januar i same år (SSB 07459), og barnehagedekninga kan passere 100 prosent i kommunar som tar imot barn frå nabokommunar. Statistikkbanken har ikkje tal på sjølve omsorgsbustadene, så talet på omsorgsbustader her er bebuarar i bustader kommunen disponerer til pleie- og omsorgsformål (SSB 04469). Dei bur der i alle aldrar – ikkje berre dei eldste – og kortet viser kor stor del av dei som er 80 år og over.
Lønstakarar som jobbar i Noreg utan å vere registrert busett (korttidsopphald under seks månader, pendlarar frå utlandet m.m.). SSB publiserer desse tala berre per fylke – dei inngår ikkje i kommunens arbeidsplass- og pendlingstal over, som berre omfattar registrert busette.
Ikkje-busette lønstakarar 2025
4 367
i Østfold, 4. kvartal
Andel av alle sysselsette i fylket
3,6 %
Landet: 3,2 %
Største opphavsland
Sverige
1 855 personar (42 %)
Største næring
Bygg, anlegg, kraft og renovasjon
1 341 personar
Kva land kjem dei frå? (2025)
Kva næringar jobbar dei i? (2025)
Andel ikkje-busette lønstakarar av alle sysselsette, 2008–2025
- Østfold
- Landet
Fylkestal finst berre frå året fylket blei oppretta med dagens grenser; landstalet går lenger tilbake.
Kjelder: SSB 11610 (landbakgrunn, sysselsette 20–66 år) og 11612 (næring, 15–74 år), 4. kvartal. «Noreg» = norske statsborgarar/norskfødde som ikkje er registrert busett.
Barn og unge
Alderssamansetjing, barnehage og skule, og barn i låginntektsfamiliar
Kor mange barn og eldre er det per 100 i yrkesaktiv alder, og kor raskt eldest befolkninga?
Barn og eldre per 100 yrkesaktive 2026
Tal på barn/unge (0–19 år) og eldre (67+) per 100 innbyggjarar i yrkesaktiv alder (20–66 år). Høgare tal tyder fleire barn og eldre i forhold til dei yrkesaktive.
Kommunen
66,2
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 36,4 · Eldre 29,8
Østfold
67,8
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 36,1 · Eldre 31,7
Landet
64,1
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 36,1 · Eldre 28,0
Kommunen har 2,1 fleire barn og eldre per 100 yrkesaktive enn landet og 1,6 færre enn fylkessnittet.
- Barn og unge 0–19 år
- Eldre 67 år og over
Aldring framover: venta gjennomsnittsalder til 2050
Heltrukne linjer er faktisk utvikling, stipla linjer er SSBs hovudalternativ (MMMM) i 2024-framskrivinga.
2030
43,4 år
+1,1 år frå 2026 · barn og eldre per 100: 66,2
2040
45,2 år
+2,9 år frå 2026 · barn og eldre per 100: 74,5
2050
46,7 år
+4,4 år frå 2026 · barn og eldre per 100: 80,7
- Kommunen
- Fylket
- Landet
Kjelder: SSB 07459 (befolkning etter alder) og 14288 (framskrive folkemengde, hovudalternativet). 105+ blir rekna som 105 år.
Kor jamt inntekta etter skatt er fordelt mellom hushalda i Indre Østfold, og kor mange hushald som ligg i kvar inntektsgruppe i landet.
Gini-koeffisient
0,215
2020: 0,229
Fylke og land
0,227
Landet: 0,248
P90/P10
2,500
Landet: 2,800
Barn i vedvarande låginntekt
13,0 %
1 067 barn · landet 10,2 %
Låg- og høginntektshushald
31,8 %
i dei tre lågaste gruppene · 25,5 % i dei tre høgaste
Gini-koeffisienten måler kor skeivt inntekta er fordelt: 0 tyder at alle hushald har like mykje å leve av etter skatt, 1 at eitt hushald har all inntekta. Norske kommunar ligg typisk mellom 0,20 og 0,30 – og eit lågare tal enn landet tyder at skilnadene i kommunen er mindre enn elles i landet.
P90/P10 viser kor mange gonger meir hushaldet på 90. persentil har enn hushaldet på 10. persentil. Begge måla byggjer på inntekt etter skatt per forbrukseining, så store hushald blir samanliknbare med små.
Gini-koeffisient over tid – mot fylkes- og landssnitt
Fylkeslinja har brot i 2020–2023 fordi kommunen då høyrde til eit anna fylke etter regionreforma.
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landet
Inntektsgrupper 2024 – kor mange prosent av hushalda som ligg i kvar tidels-gruppe i landet
Gruppe 1 er dei 10 % av hushalda i landet med lågast inntekt etter skatt, gruppe 10 dei 10 % med høgast. Den stipla linja på 10 % er ei heilt gjennomsnittleg kommune.
| Inntektsgruppe | Inntekt etter skatt (heile landet) | Andel av hushalda | Mot landet |
|---|---|---|---|
| Gruppe 1 (lågast) | 0 kr – 294 900 kr | 9,7 % | −0,3 pp |
| Gruppe 2 | 294 900 kr – 372 000 kr | 11,4 % | +1,4 pp |
| Gruppe 3 | 372 000 kr – 462 600 kr | 10,7 % | +0,7 pp |
| Gruppe 4 | 462 600 kr – 564 300 kr | 10,3 % | +0,3 pp |
| Gruppe 5 | 564 300 kr – 676 100 kr | 10,3 % | +0,3 pp |
| Gruppe 6 | 676 100 kr – 811 000 kr | 10,6 % | +0,6 pp |
| Gruppe 7 | 811 000 kr – 971 900 kr | 11,6 % | +1,6 pp |
| Gruppe 8 | 971 900 kr – 1 156 100 kr | 10,8 % | +0,8 pp |
| Gruppe 9 | 1 156 100 kr – 1 434 000 kr | 8,5 % | −1,5 pp |
| Gruppe 10 (høgast) | over 1 434 000 kr | 6,2 % | −3,8 pp |
Barn i hushald med vedvarande låginntekt – 2018-2020 til 2022-2024
Andel barn 0–17 år som bur i hushald med inntekt under 60 % av medianen i heile treårsperioden. Dette er det vanlegaste målet på barnefattigdom.
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landet
Barnefattigdom i Østfold 2022-2024
Flest: Sarpsborg (17,4 %) · Færrast: Hvaler (6,1 %) · Indre Østfold er nr. 6 av 12 (fylkessnitt 12,5 % · 7 924 barn i heile fylket)
Sortert frå flest til færrast barn i hushald med vedvarande låginntekt.
Barnefattigdom mot pengebruk på barn og unge 2025
Kvart punkt er ein kommune i Østfold: barnefattigdom 2022-2024 vassrett, og netto driftsutgifter til barnehage, grunnskule og barnevern per innbyggjar loddrett. I fylket brukar kommunane med mest barnefattigdom minst på barn og unge (samanheng −0,380).
Indre Østfold brukar
34 437 kr
per innbyggjar på barn og unge
Fylkessnitt
33 546 kr
barnefattigdom 12,5 %
Brukar mest
Våler (Østfold)
42 757 kr · 8,3 % fattigdom
Brukar minst
Halden
29 158 kr · 13,7 % fattigdom
| Kommune | Barnefattigdom | Barnehage | Grunnskule | Barnevern | Sum per innbyggjar |
|---|---|---|---|---|---|
| Sarpsborg | 17,4 % | 11 122 kr | 17 518 kr | 5 288 kr | 33 928 kr |
| Fredrikstad | 16,8 % | 10 072 kr | 16 506 kr | 3 918 kr | 30 496 kr |
| Marker | 16,4 % | 10 383 kr | 15 764 kr | 4 109 kr | 30 256 kr |
| Moss | 14,0 % | 10 122 kr | 15 943 kr | 4 333 kr | 30 398 kr |
| Halden | 13,7 % | 10 093 kr | 16 031 kr | 3 034 kr | 29 158 kr |
| Indre Østfold | 13,0 % | 10 679 kr | 18 854 kr | 4 904 kr | 34 437 kr |
| Skiptvet | 12,5 % | 10 322 kr | 21 801 kr | 3 291 kr | 35 414 kr |
| Aremark | 11,7 % | 11 323 kr | 19 682 kr | 6 099 kr | 37 104 kr |
| Råde | 10,0 % | 11 517 kr | 18 317 kr | 3 466 kr | 33 300 kr |
| Rakkestad | 9,9 % | 10 804 kr | 19 254 kr | 5 050 kr | 35 108 kr |
| Våler (Østfold) | 8,3 % | 13 575 kr | 25 333 kr | 3 849 kr | 42 757 kr |
| Hvaler | 6,1 % | 8 644 kr | 18 465 kr | 3 093 kr | 30 202 kr |
Per innbyggjar er netto driftsutgifter delt på heile folketalet (KOSTRA-tabell 12362) – nyttig for å sjå kor stor del av kommunekassa som går til barn og unge.
Inntektsfordeling i Østfold 2024
Jamnast: Våler (Østfold) (0,206) · Skeivast: Moss (0,240) · Indre Østfold er nr. 4 av 12 (fylkessnitt 0,222)
Sortert frå jamnast (lågast Gini) til skeivast fordeling.
Inntektsgruppene over tid 2020–2024
Dei lågaste tre gruppene har vakse 0,3 prosentpoeng sidan 2020, mens dei høgaste tre har vakse 0,3 prosentpoeng.
- Lågaste tre grupper
- Midtre fire grupper
- Høgaste tre grupper
Kvar ligg Indre Østfold i heile landet?
Plasseringa blant alle kommunane med tal, ikkje berre i eige fylke. Nr. 1 har høgast verdi. På barnefattigdom er Indre Østfold blant dei 24 % av kommunane med mest barnefattigdom (medianen i landet er 10,1 %).
Barnefattigdom 2022-2024
82. av 344
13,0 % · av barna 0–17 år
Brukt per barn 2025
227. av 344
176 890 kr · barnehage, skule og barnevern
Brukt per innbyggjar 2025
215. av 344
34 437 kr · på barn og unge
Gini 2024
220. av 358
0,215 · nr. 1 = mest ulikt
Mest barnefattigdom i landet
Minst barnefattigdom i landet
Indre Østfold: nr. 82 av 344 med 13,0 % – landssnittet er 10,8 %
Kjelder: SSB 09114 (Gini og P90/P10) og 12558 (inntektsgrupper) og 12944 (barn i vedvarande låginntekt), KOSTRA 12362 (netto driftsutgifter) og 07459 (talet på barn 0–17 år). Tala gjeld hushald og inntekt etter skatt; studenthushald er haldne utanom i SSB sine ulikskapsmål.
Folk og arbeidsliv
Befolkning og inntekt, sysselsetjing, ytingar, pendling og næringar
Kjønnsfordeling
Aldersfordeling
Totalt: 47 006 innbyggjarar
Gjennomsnittsalder 2026
Kommunen
42,3 år
median 43 år
Østfold
42,8 år
median 43 år
Landet
41,3 år
median 41 år
Innbyggjarane er i snitt 0,5 år yngre enn fylket og 1,0 år eldre enn landet.
Sjå barn og eldre per 100 yrkesaktive og aldring framoverBerekna frå ettårig aldersfordeling per 1. januar (105+ blir rekna som 105 år).
Kjelde: SSB 07459
Busette 20–66 år etter prioritert arbeidsstyrkestatus, og stillingsprosent blant sysselsette 15–74 år (bustad)
Arbeidsstyrkestatus, andel av busette 20–66 år
- Sysselsette (i arbeid)
- Registrerte arbeidslause
- På arbeidsmarkedstiltak
- Under utdanning
- Arbeidsavklaringspengar / uføretrygd
- AFP / alderspensjon
- Andre utanfor arbeidsstyrken
72,4 % i arbeid
1,6 % registrerte arbeidslause · 15,1 % på AAP/uføretrygd · landet 76,7 % i arbeid
| Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke | |
|---|---|---|---|---|
| Sysselsette (i arbeid) | 72,4 % | 71,6 % | 76,7 % | +0,8 |
| Registrerte arbeidslause | 1,6 % | 1,8 % | 1,4 % | −0,2 |
| På arbeidsmarkedstiltak | 1,8 % | 1,7 % | 1,3 % | +0,1 |
| Under utdanning | 2,2 % | 2,8 % | 3,1 % | −0,6 |
| Arbeidsavklaringspengar / uføretrygd | 15,1 % | 15,0 % | 10,3 % | +0,1 |
| AFP / alderspensjon | 1,2 % | 1,4 % | 1,3 % | −0,2 |
| Andre utanfor arbeidsstyrken | 5,6 % | 5,7 % | 5,8 % | −0,1 |
Andel i arbeid over tid (%)
- Kommunen
- Landet
- Snitt Østfold
Stillingsprosent blant sysselsette (andel)
- 100 % (heiltid)
- 80–99 %
- 60–79 %
- 40–59 %
- 20–39 %
- 0–19 %
71,2 % jobbar 100 % eller meir
Landet 72,1 % · Østfold 70,5 %
| Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke | |
|---|---|---|---|---|
| 100 % (heiltid) | 71,2 % | 70,5 % | 72,1 % | +0,7 |
| 80–99 % | 6,1 % | 5,6 % | 5,4 % | +0,5 |
| 60–79 % | 4,7 % | 5,0 % | 4,2 % | −0,3 |
| 40–59 % | 6,6 % | 6,3 % | 6,0 % | +0,3 |
| 20–39 % | 5,5 % | 5,7 % | 5,7 % | −0,2 |
| 0–19 % | 5,8 % | 6,8 % | 6,6 % | −1,0 |
Kjelder: SSB 13563 (prioritert arbeidsstyrkestatus, 4. kvartal) og 12540 (sysselsette etter avtalt stillingsprosent). «Prioritert status» tyder at kvar person blir rekna i éin kategori: arbeid går føre utdanning, som går føre ytingar.
Sysselsette 15–74 år, 4. kvartal. Kor jobbar dei som bur her, og kven jobbar i kommunen?
Arbeidsplassar i kommunen
16 107
personar som jobbar her (arbeidsstad)
Sysselsette som bur her
22 818
personar 15–74 år (bustad)
Arbeidsplassdekning
70,6 %
arbeidsplassar per 100 sysselsette busette
Fylke: 75 % · Landet: 87,8 %
Bur og jobbar i kommunen
11 736
51,4 % av dei sysselsette som bur her
Pendlar ut
11 082
personar · 48,6 % av dei sysselsette som bur her
Fylke: 54,1 % · Landet: 36,7 %
Pendlar inn
4 371
personar · 27,1 % av arbeidsplassane i kommunen
Fylke: 38 % · Landet: 27,9 %
Netto pendling
−6 711
fleire pendlar ut enn inn
Kommunen mot fylkes- og landssnittet
- Kommunen
- Fylkessnitt (Østfold)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar (12 kommunar i fylket, 357 kommunar i landet), 2025.
Pendling over tid 2020–2025
Utpendlinga har auka frå 9 705 til 11 082 personar (45,4 % → 48,6 % av dei sysselsette som bur her). Innpendlinga har auka med 494 personar i same periode.
- Pendlar ut
- Pendlar inn
- Utpendlingsandel
Kor pendlar innbyggjarane til? (11 082 utpendlarar)
- Oslo - Oslove3 596 (32,4 %)
- Nordre Follo1 912 (17,3 %)
- Ås977 (8,8 %)
- Vestby570 (5,1 %)
- Moss407 (3,7 %)
- Sarpsborg359 (3,2 %)
Kor kjem innpendlarane frå? (4 371 innpendlarar)
- Rakkestad636 (14,6 %)
- Skiptvet480 (11,0 %)
- Marker443 (10,1 %)
- Oslo - Oslove391 (8,9 %)
- Sarpsborg309 (7,1 %)
- Nordre Follo259 (5,9 %)
Næringar 2025: arbeidsplassar i kommunen mot busette sysselsette
- Arbeidsplassar i kommunen
- Busette sysselsette
Størst næring etter arbeidsstad: Helse- og sosialtenester (3 809 arbeidsplassar). Tal som SSB skjuler av omsyn til personvern, er anslåtte: Bergverk og utvinning, Elektrisitet, vatn og renovasjon.
Næringsutvikling 2020–2025: kva næringar veks og krympar?
Arbeidsplassar i kommunen (etter arbeidsstad). Totalt +601 arbeidsplassar (+3,9 %) sidan 2020.
| Næring | 2020 | 2025 | Endring | % |
|---|---|---|---|---|
| Helse- og sosialtenester | 3 338 | 3 809 | +471 | +14,1 % |
| Undervisning | 1 378 | 1 533 | +155 | +11,2 % |
| Finans og forsikring | 150 | 223 | +73 | +48,7 % |
| Teknisk tenesteyting, eigedom | 594 | 663 | +69 | +11,6 % |
| Overnatting og servering | 275 | 335 | +60 | +21,8 % |
| Elektrisitet, vatn og renovasjon | 176 | 226 | +50 | +28,4 % |
| Forretningsmessig tenesteyting | 571 | 615 | +44 | +7,7 % |
| Personleg tenesteyting | 516 | 546 | +30 | +5,8 % |
| Informasjon og kommunikasjon | 143 | 165 | +22 | +15,4 % |
| Bergverk og utvinning | 27 | 34 | +7 | +25,9 % |
| Transport og lagring | 610 | 599 | −11 | −1,8 % |
| Jordbruk, skogbruk og fiske | 599 | 564 | −35 | −5,8 % |
| Offentleg administrasjon og forsvar | 917 | 870 | −47 | −5,1 % |
| Industri | 1 747 | 1 698 | −49 | −2,8 % |
| Bygg og anlegg | 1 854 | 1 804 | −50 | −2,7 % |
| Varehandel | 2 452 | 2 264 | −188 | −7,7 % |
Dei seks største næringane, arbeidsplassar per år
- Helse- og sosialtenester
- Varehandel
- Bygg og anlegg
- Industri
- Undervisning
- Offentleg administrasjon og forsvar
SSB skjuler tal for næringar med få verksemder i mindre kommunar. I staden for å vise null, reknar vi ut det som manglar frå totalen for året (SSB «Alle næringer») og fordeler det etter kva næringa utgjer i kommunen, fylket eller landet. Det gjeld 2020, 2021, 2022, 2023, 2025 – høgast 2 av 16 næringar i eitt år.
Kjelder: SSB 03321 (pendlingsstraumar) og 12539 (sysselsette etter næring, bustad og arbeidsstad).
Bustad og hushaldsøkonomi
Hushaldsøkonomi, livsopphald, bustadprisar, leige og kommunale gebyr
Median inntekt per hushaldstype – samla inntekt og inntekt etter skatt (kr)
| Hushaldstype | Tal | Samla inntekt | Etter skatt | Etter skatt – Østfold | Etter skatt – landet | Avvik frå landet |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alle hushald | 22 226 | 808 100 kr | 649 400 kr | 648 000 kr | 676 100 kr | −3,9 % |
| Einebuande | 9 158 | 472 600 kr | 380 200 kr | 372 100 kr | 397 500 kr | −4,4 % |
| Par utan barn | 5 399 | 1 042 100 kr | 828 300 kr | 815 700 kr | 860 000 kr | −3,7 % |
| Par med barn 0-17 år | 3 991 | 1 316 000 kr | 1 028 000 kr | 1 053 200 kr | 1 141 700 kr | −10,0 % |
| Ensleg mor/far med barn 0-17 år | 1 029 | 679 800 kr | 546 500 kr | 544 500 kr | 568 200 kr | −3,8 % |
Median inntekt etter skatt per hushaldstype (kr)
- Alle hushald
- Einebuande
- Par utan barn
- Par med barn 0-17 år
- Ensleg mor/far med barn 0-17 år
Kjelde:SSB 06944 – Inntekt for hushald, etter hushaldstype. Studenthushald er ikkje inkludert.
Skattepliktig gjeld, bruttoformue og bankinnskot – busette 17 år og eldre (kr)
Per person 17 år og eldre
Gjeld, gjennomsnitt
865 700 kr
Landet: 1 000 800 kr (−13,5 %)
Gjeld, median
367 700 kr
Landet: 415 800 kr (−11,6 %)
Bruttoformue, gjennomsnitt
1 331 200 kr
Landet: 1 792 100 kr (−25,7 %)
Bankinnskot, gjennomsnitt
343 100 kr
Landet: 378 800 kr (−9,4 %)
Gjeldsgrad (gjeld / bruttoinntekt): 1,58 – landet 1,61
Gjeld per hushald
1 506 318 kr
Bruttoformue per hushald
2 316 288 kr
Bankinnskot per hushald
596 994 kr
Bruttoinntekt per hushald
952 476 kr
1,74 personar 17+ per hushald
Anslag: gjennomsnitt per person 17 år+ (SSB 05854) multiplisert med berekna tal på personar 17 år+ per hushald (1,74 for kommunen). SSB publiserer ikkje gjeld og formue per hushald på kommunenivå.
Utvikling per person – kommunen mot landet (kr)
- Gjeld (snitt)
- Bruttoformue (snitt)
- Gjeld – landet
- Bruttoformue – landet
Kjelde:SSB 05854 – Skattepliktig formue er likningsverdiar (bustad blir verdsett lågare enn marknadsverdi). Median vs. gjennomsnitt gir eit bilete av skeivfordeling.
Kva kommunen faktisk betaler ut i sosialhjelp per månad, målt mot SIFOs referansebudsjett for ein einsleg vaksen og den statlege rettleiande satsen for livsopphald.
Utbetalt per stønadsmånad
10 890 kr
Østfold 12 852 kr · Landet 12 828 kr
114 av 355 kommunar betaler ut mindre per månad (lågast: Vevelstad 5 333 kr)
Mot SIFOs referansebudsjett (12 909 kr/md)
−2 019 kr
Utbetalinga er 84,4 % av referansebudsjettet – under det SIFO reknar som eit rimeleg forbruksnivå
Mot statleg rettleiande sats (8 300 kr/md)
+2 590 kr
131,2 % av den statlege satsen
Utbetalt per stønadsmånad mot SIFO og statleg sats
- Kommunen
- Landet
- Østfold
Sosialhjelpstilfelle
1 768
Del av befolkninga
3,7 %
Barn i familiar med sosialhjelp
582
Gjennomsnittleg stønadstid
5,6 md
Med sosialhjelp 6 md eller meir
769
Stønadstid når sosialhjelp er hovudinntekt
7,6 md
Samla stønadssum
106 951 tusen kr
Fekk økonomisk rådgjeving
60
Utbetalingstala er gjennomsnittleg utbetalt sosialhjelp per stønadsmånad frå SSB 13995 og 14019 . Utbetalinga dekkjer både livsopphald og husleige, straum og andre utgifter, mens SIFO-budsjettet (SIFO/OsloMet referansebudsjett 2026) og den statlege satsen (Rundskriv A-1/2025, gjeldande frå 1.1.2026) berre dekkjer dagleg livsopphald – så samanlikninga viser nivået, ikkje heile biletet. Kor mange som lever under SIFO-budsjettet finst ikkje som offisiell statistikk per kommune; tala over er dei næraste som finst. Snittet for Østfold og landet er vekta med talet på sosialhjelpstilfelle.
Sentrale kostnader for innbyggjarane i kommunen samanlikna med gjennomsnittet for Noreg
Levekostnadsindeks (landet = 100)
93,8
Billegare enn landsgjennomsnittet
Enkel indikator: gjennomsnittleg prosentavvik frå landet på tvers av postane over (landet = 100). Postane er ikkje vekta etter faktisk forbruk.
| Kostnad | Kommunen | Landet | Avvik |
|---|---|---|---|
| Bokostnad, eid einebustad (inkl. eigedomsskatt, avgifter, rente, energi) 2025 · Huseiernes bokostnadsindeks | 186 696 kr/år | 174 537 kr/år | +7,0 % dyrare |
| Bustadpris, alle bustadtypar 2026 K3 · SSB 14310 | 32 724 kr/m² | 55 627 kr/m² | −41,2 % billigere |
| Leige, toromsbustad Estimat 2025 · SSB 09895 | 9 880 kr/mnd | 11 790 kr/mnd | −16,2 % billigere |
| Kommunale gebyr (vatn, avløp, avfall, feiing) 2026 · SSB 12842 | 18 315 kr/år | 18 029 kr/år | +1,6 % som landet |
| Barnehage, månadleg foreldrebetaling (alt inkludert) 2026 · SSB 11573 | 1 678 kr/mnd | 1 425 kr/mnd | +17,8 % dyrare |
Landet = SSB-aggregat der det finst, elles gjennomsnitt av alle kommunar (bokostnad). Leige gjeld kommunens prissone i leigemarknadsundersøkinga.
Bustad og bokostnader
Kva kostar det å eige og leige bustad i kommunen? Klikk på eit tal for å gå til modulen.
Andel av median hushaldsinntekt: eige 28,7 % · leige 2-roms 18,3 %
186 696 kr/år
Einebustad 120 m² (Huseierne)
32 724 kr/m²
Alle bustadtypar · 177 omsetningar
9 880 kr/mnd
Tettstader med 20 000 innbyggjarar eller fleire
18 315 kr/år
Vatn, avløp, avfall og feiing
Median inntekt etter skatt per hushald 2024: 649 400 kr
Huseiernes bokostnadsindeks – årlege kostnader for ein standard einebustad på 120 m² (kr)
Bokostnad per år
186 696 kr
+2,9 % frå 2024 (181 502 kr)
Snitt Østfold
205 322 kr
Landet (357 kommunar)
174 537 kr
- Rentekostnader88 209 kr
- Vedlikehold42 421 kr
- Energi25 494 kr
- Kommunale avgifter19 959 kr
- Forsikring10 613 kr
- EigedomsskattIngen
Kommunen mot fylke og landet (kr per år)
- Kommune
- Landet
- Snitt Østfold
Kor stor del av inntekten går til å bu?
Kommunen – bokostnad delt på median hushaldsinntekt
28,7 %
186 696 kr av 649 400 kr (median inntekt etter skatt per hushald 2024)
Å leige ein toromsbustad (prissone anslått)
18,3 %
118 560 kr i årleg leige delt på median inntekt etter skatt per hushald 2024 (SSB leigemarknadsundersøkinga)
Landet 2025 (Huseierne)
32,5 %
Gjennomsnittleg andel av inntekta til hushaldet brukt på bokostnader
Andel av inntekt etter skatt per hushaldstype
| Hushaldstype | Median inntekt etter skatt | Eige (bokostnad) | Leige 2-roms |
|---|---|---|---|
| Alle hushald | 649 400 kr | 28,7 % | 18,3 % |
| Einebuande | 380 200 kr | 49,1 % | 31,2 % |
| Par utan barn | 828 300 kr | 22,5 % | 14,3 % |
| Par med barn 0-17 år | 1 028 000 kr | 18,2 % | 11,5 % |
| Ensleg mor/far med barn 0-17 år | 546 500 kr | 34,2 % | 21,7 % |
Raudt = over 40 % av inntekten. Kjelde: SSB 06944 (median inntekt etter skatt per hushaldstype).
Bokostnader som andel av inntekt, heile landet (%)
- Landet
- Prognose
Kjelde: Huseiernes bokostnadsindeks (Samfunnsøkonomisk analyse). Andel for kommunen er berekna av oss med SSB-inntektsdata og er ikkje direkte samanliknbar med Huseiernes landstal.
Gjennomsnittleg kvadratmeterpris (kr) og tal på omsetningar per bustadtype, per kvartal
Alle bustadtypar 2026 K3
32 724 kr/m²
177 salg
Landet: 55 627
Einebustader 2026 K3
22 461 kr/m²
74 salg
Landet: 29 924
Småhus 2026 K3
33 393 kr/m²
30 salg
Landet: 41 812
Blokkleilegheiter 2026 K3
42 852 kr/m²
73 salg
Landet: 71 644
Totalt 177 bustadomsetningar i 2026 K3.
- Alle bustadtypar
- Alle bustadtypar – landet
- Blokkleilegheiter
- Blokkleilegheiter – landet
- Einebustader
- Einebustader – landet
- Småhus
- Småhus – landet
| Kvadratmeterpris 2026 K3 | Kommunen | Snitt Østfold | Landet |
|---|---|---|---|
| Alle bustadtypar | 32 724 | 37 111 | 55 627 |
| Einebustader | 22 461 | 29 119 | 29 924 |
| Småhus | 33 393 | 32 458 | 41 812 |
| Blokkleilegheiter | 42 852 | 46 158 | 71 644 |
Kjelde: SSB 14310 . Kvartalstal. Stipla linjer viser landet. Kommunar med få omsetningar kan ha store svingingar frå kvartal til kvartal.
SSBs leigemarknadsundersøking blir publisert per prissone, ikkje per kommune. Tala under gjeld prissonen kommunen er plassert i.
Gjennomsnittleg månadsleige 2025, 2 rom
9 880 kr
2 500 kr per m² per år
+3,8 % frå 2024
- Heile landet
- Tettstader med 20 000 innbyggjarar eller fleire
Predikert månadsleige 2025 etter storleik (kr)
| Prissone | 2 rom, 30 m² | 2 rom, 40 m² | 2 rom, 50 m² | 2 rom, 60 m² | 2 rom, 70 m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Tettstader med 20 000 innbyggjarar eller fleire Estimat | 9 300 | 10 000 | 10 600 | 11 100 | 11 600 |
Prissonen er anslått ut frå kommunens folketal; SSB brukar storleiken på tettstaden bustaden ligg i.
Folketal brukt i anslaget: 47 935.
Kjelde: SSB 09895 (gjennomsnittleg leige) og SSB 09897 (predikert leige). Leigemarknadsundersøkinga til SSB.
Årsgebyr for vatn, avløp, avfall og feiing – standardbustad, ekskl. mva (kr). Stipla linjer viser fylkes- og landssnitt.
Sum årsgebyr 2026
18 315 kr
+10,7 % frå 2025
Snitt Østfold 2026
22 347 kr
Kommunen ligger 18,0 % under
Landet 2026
18 029 kr
Kommunen ligger 1,6 % over
- Avfall
- Avløp
- Feiing og tilsyn
- Sum årsgebyr
- Sum – Landet
- Sum – Snitt Østfold
- Vassforsyning
| Gebyr (kr) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vassforsyning | 3 129 | 3 424 | 4 536 | 5 298 | 5 390 | 5 926 |
| Avløp | 4 679 | 4 944 | 6 216 | 7 090 | 6 629 | 7 513 |
| Avfall | 2 428 | 2 600 | 3 379 | 3 438 | 4 033 | 4 306 |
| Feiing og tilsyn | 371 | 372 | 384 | 460 | 495 | 570 |
| Sum årsgebyr | 10 607 | 11 340 | 14 515 | 16 286 | 16 547 | 18 315 |
| Septiktømming (årsgebyr) | 1 763 | 1 331 | 1 386 | 1 294 | 1 294 | 1 353 |
| Målarleige | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vatn per m³ | 13,4 | 14,8 | 19,4 | 23,8 | 23,9 | 26,6 |
| Avløp per m³ | 20,4 | 22 | 27 | 32,2 | 30,1 | 34,2 |
| Tilknytningsgebyr vatn (éin sats) | 7 500 | — | — | — | — | 8 300 |
| Tilknytningsgebyr vatn (låg) | — | 7 500 | 7 500 | 8 000 | 10 000 | — |
| Tilknytningsgebyr vatn (høg) | — | — | — | — | 10 000 | — |
| Tilknytningsgebyr avløp (låg) | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 8 000 | 10 000 | 8 300 |
| Tilknytningsgebyr avløp (høg) | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 132 000 | 165 000 | 137 000 |
Kjelde: SSB 12842
Ingen artiklar eller lenkjer enno